Pomeranian wyprawka – czyli jak przygotować dom na przybycie szpica miniaturowego.

Oczekiwanie na szczenię pomeraniana to bardzo ekscytujący czas. Przede wszystkim do dobry moment aby przygotować dom oraz na zakup niezbędnych rzeczy.

  1. Pomeranian w domu.

Miski – na rynku jest cały wachlarz dostępnych misek. Ponieważ pomeranian to rasa miniaturowa, wybierajmy odpowiednie wielkością miski. Potrzebne będą dwie: na wodę i na jedzenie. Różnorodność materiałów z jakich są zrobione sprawia, że mamy duże pole wyboru.  Metalowe, plastikowe, szklane, ceramiczne. Te ostatnie to nasze ulubione. Ponieważ miski należy utrzymywać w czystości, a pies powinien mieć dostęp do czystej wody non stop, nie polecamy misek podwójnych.

Legowisko – to kolejny punkt w wyprawce dla pomeraniana. Powinno być wygodne dla naszego szpica, ale też funkcjonalne.  Możliwość zdjęcia pokrowca i włożenia go do pralki jest bardzo praktyczna. Legowisko powinno stać w miejscu zacisznym, ale blisko miejsca, gdzie dzieją się aktywości dnia codziennego.

Zabawki i gryzaki – piłki, pluszaki w rozmiarze xs. Warto pamiętać aby wybierać pluszaki, które nie mają plastikowych dodatków ( oczy, noski…). Zapobiegniemy w ten sposób połknięciu lub zakrztuszeniu. Gryzaki zapewniają zajęcie, zaspokajają potrzebę gryzienia i odpowiednio dobrane pomagają w utrzymaniu higieny jamy ustnej.  Dlatego jeszcze bardziej powinniśmy zwrócić uwagę na ich jakość. Polecamy nieprzetworzone, naturalne, suszone  (nie wędzone!) gryzaki. Ponieważ pomeranian jest niewielkich rozmiarów, należy uwzględnić je w dobowej porcji jedzenia.

2. Pomeranian w podróży i na spacerze.

Torba- warto zauważyć, że rozmiar pomeraniana sprawia, ze możemy go zabrać bez problemu ze sobą w większość miejsc. Jeśli chcemy się wybrać w podróż komunikacją miejską czy pociągiem, możemy zabrać ze sobą pomeraniana bezpłatnie o ile będzie on podróżował w specjalnej torbie.

Wybór toreb jest ogromny. Możemy wybrać dowolny wzór, materiał … Ponad wszystko jednak powinniśmy zwrócić uwagę na to czy torba jest bezpieczna i wygodna dla naszego psa?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze:

  • jak łatwo włożyć i wyjąć psa,
  • jakie zabezpieczenia przed wypadnięciem psa są w torbie,
  • wentylacja – czy zamknięty w niej pomeranian będzie miał łatwy dostęp powietrza,
  • odpowiednia do warunków pogodowych – czy nie będzie psu zbyt gorąco w grubej, ocieplanej torbie,
  • czy torba ma wygodne uszy, czy będzie nam wygodnie nieść w niej psa przez dłuższy czas…

Szelki i smycz – w wyprawce dla pomeraniana nie może ich zabraknąć. Szpice miniaturowe są dość delikatne, dlatego polecamy szelki zamiast obroży. Godnym uwagi jest fakt, że żle dobrane szelki będą wycierały i kołtuniły włos. Dlatego ważne jest aby szelki były dobrej jakości. Podszyte i obszyte satyną bądź innym śliskim materiałem ( jeśli wybieramy mocniej zabudowane ) lub zrobione z cienkich pasków. Z uwagi na szatę, ważne jest też, żeby pies nie przebywał w nich długo.

Na uwagę zasługują firmy: Puppy Angel i Puppia.

Podróż autem – internetowe sklepy dla psów małych ras mają w ofercie siedziska samochodowe. Z uwagi na fakt, ze siedzisko mocowane jest dokładnie do siedzenia, wydaj się to być świetne rozwiązanie. Pies ma wygodne miejsce do leżenia, otoczone burtami, a przypięcie go do szelek sprawia, że jest bezpiecznie.

Pod żadnym pozorem nie wolno wkładać psów w siedziska czy nosidełka, które przypominają te dla dzieci! Pies nie może podróżować ani długo przebywać w pozycji pionowej – jest to bardzo niezdrowe i sprawia psu duży dyskomfort!

 

 

 

error: Content is protected !!