Charakter pomeraniana.

Oto co o szpicu mówi wzorzec rasy:

USPOSOBIENIE/TEMPERAMENT :

Szpic niemiecki jest zawsze uważny, żywotny i niezwykle oddany swemu właścicielowi. Jest bardzo pojętny i łatwy do wyszkolenia. Brak zaufania w stosunku do obcych oraz brak instynktu myśliwskiego czynią go idealnym psem stróżującym, zarówno na użytek domowy, jak i gospodarski. Szpic niemiecki nie jest ani płochliwy, ani agresywny. Obojętność na warunki pogodowe, krzepkość oraz długowieczność to jego najbardziej niezwykłe cechy.

To prawda. 🙂

Przede wszystkim pomeranian to piesek bardzo czujny. Nic nie dzieje się bez jego uwagi. Jest też świetnym obserwatorem.  Nieufny wobec obcych, nie skacze w euforii na każdego gościa odwiedzającego dom. Woli najpierw „obejrzeć” go sobie z dystansu. Jeśli zaakceptuje nową osobę, zaakceptuje też jej pieszczoty. 🙂

Trzeba pamiętać, że właściciel ma ogromny wpływ na charakter pomeraniana.

Dobrze prowadzony pomeranian jest łagodny i pewny siebie.

 

pomeranian i seter irlandzki

Przyznam, że mieliśmy obawy jak pomeranian, na którego czekaliśmy, zaadoptuje się w naszej rodzinie.

Mieszkamy z seterem irlandzkim i springer spanielami angielskimi. To średnie, ale dość energiczne psy. Zastanawialiśmy się jak zaakceptują tak małego pieska i odwrotnie. Rzeczywistość przerosła nasze oczekiwania. 🙂

Karmelka ze spokojem i pewnością siebie przywitała się z każdym z naszych psów. A one bez problemu zaakceptowały ją w stadzie. Respektują jej przestrzeń osobistą.

Wygląda na to, że Karmelka nie ma kompleksów odnośnie swojego wzrostu. Potrafi świetnie się bawić z dorosłymi springerami. Dorównuje im kroku podczas spacerów, natomiast wieczory spędza na moich kolanach.

O ile springer spaniele przyjmują pieszczoty od każdego z domowników, a każdy gość to potencjalna wielka nadprogramowa porcja miziaków.

O tyle Karmelka wybrała sobie jedną osobę z naszej rodziny i chce przebywać blisko niej. Na kolanach najchętniej. 😉

Jest też nieprzekupna.

Charakter pomeraniana w porównaniu z charakterem pozostałych naszych psów bardzo się więc różni.

error: Content is protected !!